vecer-chval--seraf-vojtech--2.jpg

Neděle Božího slova

Papež František ustanovil třetí neděli v liturgickém mezidobí jako neděli Božího slova. Tento den, „věnovaný Božímu slovu, umožní církvi, aby prožila setkání se zmrtvýchvstalým Kristem, který i nám otevírá pokladnici svého slova, abychom ve světě mohli zvěstovat jeho nevyčerpatelné bohatství“.

 

Neděle Božího slova

Dne 30. září 2019 ustanovil papež František svým apoštolským listem Aperuit illis třetí neděli v liturgickém mezidobí jako neděli Božího slova. Tento den, „věnovaný Božímu slovu, umožní církvi, aby prožila setkání se zmrtvýchvstalým Kristem, který i nám otevírá pokladnici svého slova, abychom ve světě mohli zvěstovat jeho nevyčerpatelné bohatství“.

 

Zvu tímto věřící všech diecézí, aby v jednotě s celou církví tuto neděli Božího slova každoročně slavili. Bible spojuje křesťany všech vyznání, proto tato slavnost navazuje na Týden modliteb za jednotu křesťanů. České katolické biblické dílo připravilo na svých internetových stránkách (www.biblickedilo.cz) konkrétní návrhy, jakým způsobem by se mohlo slavení této neděle uskutečňovat a nabízí rovněž metodickou pomoc všem, kdo o ni požádají.

kardinál Dominik Duka, OP předseda správního výboru Českého katolického biblického díla

  • Facebook
6e9849_bad3f9a1697044b8b750b974a9f0aee8~mv2.jpg