Charita zve - informuje.

Centrum podpory rodin Ruth zve na programy v  srpnu 2020:

 •  „Sladění práce a rodiny“ 
  Ve středu 19. 8. 2020 od 16.00 hodin – „Sladění práce a rodiny“
  Přemýšlíte, kde se Vám „ztrácí čas“?
  Stále nestíháte?
  Přijďte si zmapovat míru času, kterou věnujete jednotlivým činnostem a zjistíte, jací jsou Vaši největší „žrouti času“ a jak je „utnout“.
  Lektorka Ing. Bc. Marcela Blažková přiblíží možnosti, jak lépe zvládat různé stresové situace a zároveň si také naučíte několik technik vedoucích k uvolnění těla a mysli.
   

 •  „OTEVŘENÁ ZAHRADA“ 
  V úterý 25. 8. 2020 od 15.00 hodin – „OTEVŘENÁ ZAHRADA“ aneb Prázdninové odpoledne pro širokou veřejnost a rodiny z azylového domu. Přijďte prožít prázdninové odpoledne s dětmi a poznat více programy pro rodiny v azylovém domě.
  V 15.30 hod. hraný edukativní příběh pro děti „O líném cvrčkovi Edovi“ v podání psychoterapeutky centra Ing. Bc. Marcely Blažkové,
  od 15.50 hod. tvořivé dílničky a sportovní aktivity pro rodiče s dětmi.
  Program podpořený grantovým programem „BERTÍK POMÁHÁ 2020“, Nadací Terezy Maxové dětem, Městem Třebíč a Krajem Vysočina.
  Akce se uskuteční v areálu zahrady Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy na ulici Vltavínská 1402 v Třebíči. 
  Více informací lze získat a na uvedené programy je možné se přihlásit již dnes na webu www.trebic.charita.cz, nebo na centrumruth@trebic.charita.cz, popř. na tel: 605 372 765. Kapacita je omezena.

 

 • Charitní Šatník na Polance k odkládání zachovalého, použitelného šatstva, obuvi, textilu, aj. je již v provozu.
  Otevřeno je ÚT 9-12 h. a ČT 14-17 h.

 • Přednáška Lenky Veškrnové a Kristýny Jelečkové: Nebezpečí sociálních sítí – středa 8. 7. v 17 hod. v Centru Ruth, Karlovo nám. 41/30. Přihlášky do 3. 7. na centrumruth@trebic.charita.cz nebo na tel. 605 372 765. Vstupné dobrovolné. Hlídání dětí po domluvě zajistíme. Kapacita omezena.

 • Kdo by mohl věnovat přírodní bavlněnou přízi bílé barvy (nebo velmi světlých odstínů) k pletení obvazů? Může být i Sněhurka, ale ta je velmi drahá. Z přízí zhotovují pletařky obvazy, které jsou zasílány do leprosálií pro malomocné v Indii a Africe. Třeba máte doma nějaké příze, které nevyužijete, přineste je k nám. V současné době se nám jich nedostává, a nové obvazy jsou stále potřeba. Příze přijímá naše Dobrovolnické centrum Oblastní charity Třebíč, L. Pokorného 15 v Třebíči - Židech. Tel. 568 408 482, 775 179 314; E-mail: dobrovolnici@trebic.charita.cz.

 • Hledáme dobrovolníky k dopisování si s vězni. Je Vám ideálně nad 30 let (což ovšem není podmínkou) a jste ochotni asi 1 hodinu měsíčně věnovat dobré věci? Pojďte si dopisovat s uvězněnými. Co je k tomu třeba? Čistý trestní rejstřík, asertivita, komunikativnost.

 • Hledáme kamaráda, kamarádku, který by dělal společnost 10 letému nemocnému chlapci při hraní stolních her, kreslení, stavění lega, při poslechu hudby, apod. Který den a v jaký čas - záleží na domluvě s rodinou. Kamarádi, ozvěte se brzy, nenechte jej dlouho čekat!

17.00

Karlovo nám. 41/30, Třebíč

Přednáška: „Nebezpečí sociálních Sítí“

Lenka Veškrnová a Kristýna Jelečková: • Kyberkriminalita a bezpečný pohyb děti v kyberprostoru, a další témata

15.00

Areál zahrady Azylového domu, Vltavínská 1402, Třebíč

Pohádka O SMUTNÉ HOUSENCE EMĚ a tvoření V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Centrum podpory rodin Ruth zve děti i rodiče na pohádku a tvoření v Areálu zahrady Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy na ulici Vltavínská 1402 v Třebíči.
Tvořivé dílničky a zábavně - sportovní aktivity.
Prohlídka prostor zahrady a společenské místnosti azylového domu.
Drobné občerstvení a odměny pro děti.